Trójmiejskie spotkania dla osób trans*

Lutowe spotkania dla osób trans!

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby transpłciowe, kwestionujące swoją tożsamość, niebinarne. Spotkania mają charakter towarzyski i wsparciowy, a jego rolą jest danie bezpiecznej przestrzeni na rozmowy, integrację, edukację. 

Pandemia pokazała nam, że jest potrzeba spotkań online, również dla osób spoza Trójmiasta. Dlatego oprócz spotkań na żywo w Gdańsku, można się integrować na Discordzie! Idealna okazja do integracji i wspierania się, gdy nie możesz dojechać do dużego miasta. A poza naszymi spotkaniami zapraszamy na grupę wsparcia i queerszówki.

Spotkania w Gdańsku 🏙️ — integracja na żywo

Lutowe spotkanie grupy  towarzyskiej dla osób transpłciowych* w ramach grupy towarzysko-wsparciowej odbędzie się w sobotę 10 lutego 2024, od godziny 17:00 do 19:00, na żywo w siedzibie Tolerado (Miszewskiego 17/105). Zapisów brak, więc przyjdź śmiało! Wejście jest trochę nieoczywiste, najpierw musisz wejść między budynki przy Miszewskiego. Następnie metalowymi schodkami, przez białe drzwi, wchodzisz na klatkę schodową. Wejdź na 1 piętro, jednak budynek ma wysoki parter! Ze schodów idź w prawo, następnie zawiłym korytarzem prosto aż do końca. Spotkanie jest w największym pomieszczeniu wspomnianej siedziby stowarzyszenia Tolerado. Z tym opisem łatwo trafisz! 😏

Wejście jest z boku budynku Miszewskiego 17.
Wejście jest z boku budynku Miszewskiego 17. Źródło: https://osm.org/go/0PMbsfB~V?m=

Spotkania grupy towarzyskiej aktualnie prowadzi Ka, wcześniej była to Magda, a w 2018 zaczęłyśmy wspólnie te spotkania. Jednak jeżeli masz pytania do powyższych spotkań, pisz śmiało!

Discord 🎮 — poza uczestnictwem w grupach na żywo

Gdy chcesz porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia, to istnieją społeczności internetowe na Discord. Największa to serwer THelp, na którym przez okres pandemii odbywały się spotkania grupy. Dostęp do kanałów jest po dobie, potem można pisać na kanałach publicznych. Najważniejsza jest bezpieczna atmosfera, lecz w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Link (zaproszenie) do serwera: Discord Thelp

Jest też mniejszy serwer, powstały w ubiegłym roku: TCP – Transowe Centrum Pomocy, który został zmyślnie przemyślany, aktualnie jest tam kameralnie i przyjemnie. Zaproszenie: https://discord.gg/3n3XTPjTsw

Jeżeli chcesz zintegrować się w sieci z osobami z Trójmiasta, to odpowiednim miejscem będzie serwer Transmiasto, przeznaczony głównie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic. Zaproszenie do serwera: https://discord.gg/8cxhkd2tHk.

Grupa wsparcia z psycholożką

Po pandemicznej przerwie spotkania grupy wsparcia dla osób trans* wracają do ECS-u! (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku). Zapraszamy w sobotę 17 lutego 2024, zaczynamy o 17:00, do 19:00, w sali 3.35 (Solidarność Codziennie, 3. piętro na prawo po wyjściu z windy). Spotkania grupy wsparcia prowadzi psycholożka-seksuolożka Magdalena Nowacka, tradycyjnie były w ostatnią sobotę miesiąca (z wyjątkiem świąt), aktualnie w przedostatnią. Wystarczy przyjść!

ℹ️ * Osoby transpłciowe, niebinarne, kwestionujące swoją płeć, osoby nowe i stale się pojawiające!

Konsultacje z osobami bliskimi nadal będą się odbywać online. Zgłoszenia: [email protected]. Zapraszamy!

🎲 Queerszówki – tęczowe planszówki 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ 

Nie jest to grupa wsparcia, a spotkanie integracyjne przy dobrej zabawie. Oto treść przekazanego ogłoszenia o tych gdyńskich planszówkach:

♟️ Zapraszamy wszystkie osoby queer na spotkania planszowe, odbywające się w bibliotekach. 📚 Osoby organizujące zapewniają gry 🃏 i dobrą zabawę, więc brakuje tylko Ciebie!

24 lutego 2024, 11:00-14:00, Biblioteka z Pasją, Aleja Zwycięstwa 96/98 Gdynia

ℹ️ Więcej informacji pojawia się na stronie Gdynia.gay. Znajdziesz tam szczegółowe informacje oraz kontakt do osób organizujących queerszówki w Gdyni.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)